Nedēļas lozungs

Pavērojiet lilijas

Štefija Baltes, Katja Hoga
Pirkt 13.30 EUR
Grāmata ir tulkojums no pavisam jaunas, šī gada sākumā Vācijā izdotas grāmatas. Tā autores Štefija Baltes un  Katja Hoga  ar tekstu un attēlu palīdzību vēsta par deviņpadsmit Bībeles augiem. Grāmatas autore Štefija Baltes daudzus gadus pavadījusi Jeruzālemē, tādēļ Svētās Zemes augu pasaule viņai ir labi pazīstama. Iepazīstoties ar grāmatas tekstu, gribas teikt daudzus atzinīgus vārdus. Lai gan grāmatas valoda ir vienkārša un viegli uztverama, tās paustā vēsts ir saturīga un dziļa. Lasāms par augiem Bībelē, kur tie minēti Vecajā un Jaunajā Derībā, un ko tie mums māca par Trīsvienīgo Dievu un viņa Valstību. Grāmatas autore ir daudz laika pavadījusi apcerot augus un lūdzoties, lai atklātos, ko Dievs caur tiem mums māca. Grāmata būs lielisks atklājums gan augu mīļotājiem, gan  Bībeles lasītājiem, gan arī pat pieredzējušiem un zinošiem teologiem. 
Grāmatas ievadā lasāms: Vecās un Jaunās Derības laika cilvēki tādus Bībeles augus kā vīnakoku, granātābolu, dateļpalmu vai eļļas koku uzskatīja par spēcīgiem simboliem vai pirmtēliem, kas daudzējādos veidos norāda uz Radītāju. Tie glabā mums dziļu, garīgu vēsti, ja vien mēs norimstam un domājam par šiem augiem. Koki un to augļi, krūmi, zāles un puķes Bībelē ieņem nozīmīgu vietu. Kā, piemēram, septiņi lauksaimniecības produkti – zemes labie, svētītie augļi,  kas ir aprakstīti 5.Mozus grāmatā un kam arī citās Rakstu vietās ir piedēvēta simboliska nozīme: 
Bibliskā poēzija brīnumainā, simboliskā veidā runā par Austrumu augu pasauli. Vecās un Jaunās Derības zināmie stāsti un bibliskie svētki gada ritumā ir saistīti ar noteiktiem augļiem un augiem. Jēzus savās līdzībās labprāt izmantoja augus kā līdzības garīgām patiesībām. Tādējādi koki, augļi un ziedi atkal no jauna kļūst par spēcīgiem simboliem Izraēla tautas vēsturei un attiecībām ar Dievu. Kuri ir svarīgākie Bībeles augi? Kā tie izskatās un kā tie tika un tiek izmantoti? Kāda simboliskā nozīme tiem tiek piešķirta, kādas līdzības tie atklāj? Un ko mēs mūsdienās varam mācīties no tiem mūsu dzīvei un ceļam kopā ar Dievu? Neparastas ilustrācijas un dziļi teksti vēlas jums sniegt atbildi, tie vēlas iedvesmot mūs pieaugt sadraudzībā ar Dievu. 


  • cieti vāki
  • 19 x 22.5 cm
  • 64 lpp.
  • 410 g
  • Ingrīda Briede
  • 2022
  • 9789934236211
Mājas lapa izstrādāta Graftik