Nedēļas lozungs

Bībeles lielais izaicinājums

Pirkt 8.30 EUR
 "Bībeles lielais izaicinājums" ir palīgmateriāls bērniem Bībeles lasīšanai kopā ar vecākiem. Grāmata izmantojama arī Svētdienas skolās, ticības mācības stundās u.c., kam ir izstrādāti īpaši palīgmateriāli.

Kādreiz viss sākās ar diviem vecākiem, kuri uzdeva sev jautājumu: "Kuri stāsti no Bībeles mums ir noteikti jāpaspēj pastāstīt mūsu bērniem?" Tā radās "Svarīgākie 100" (Essential 100) lasīšanas plāns un vēlāk - dažādi uz tā balstītie materiāli. Viens no tiem ir "lielais izaicinājums" - bērniem un vecākiem domāta grāmata, kura palīdzēs viņiem kopā paveikt šo ceļojumu no stāsta par radīšanu līdz pravietojumam par jauno radību. Grāmatas autori ir daudz domājuši par to, kā parādīt to centrālo Dieva un cilvēka stāstu, kurš apvieno tik dažādas grāmatas, kuras mēs esam pieraduši redzēt kopā zem viena vāka. Viņi ir arī domājuši par to, kā Bībeles stāstus padarīt par īstu notikumu katra cilvēka - bērna, arī pieaugušā, vecāka vai pedagoga - dzīvē. Katrs no mums, kurš ir izvēlējies kļūt par Kristus sekotāju, taču ir ierakstīts šajā stāstā. Dieva un cilvēka stāsts vēl nav beidzies!

 
Svētie Raksti nav tas pats, kas grāmata "100 padomi pareizajai dzīvei". Tajos, protams, var atrast ļoti  konkrētas Dieva pavēles, bet vienlaikus Bībele uzdod mums pašiem daudz jautājumu. Tā stāsta par cilvēkiem, kuri gāja ceļos un neceļos, bieži vien nedod nekādu vērtējumu bet tikai parāda. Bībele bieži atklāj, nevis izskaidro Dieva darbus un gribu ar gatavām formulām. Ir ļoti svarīgi lasīt katru Bībeles grāmatu, atceroties par visām pārējām, lai nekļūdītos un neuztvertu lasīto burtiski tad, kad tas tā nav domāts.

Tādēļ jautājumi ir jāuzdod - gan sev, gan citiem. Kopā lasot "Bībeles lielo izaicinājumu", galvenie jautātāji ir bērni. Bet kam tad uzdot jautājumus, ja ne vecākiem. Arī skolotājam ir sava teikšana. Svarīgi atcerēties, ka nepareizo, "muļķīgo" jautājumu tiešām nav. Atbildēm arī nav jābūt visiem vienādām. Citu cilvēku rakstītās grāmatas palīdzēs, pastāstīs to, ko paši nevarējām zināt, bet sākumā ir jāsadzird lasītais vārds.

 

Vēl viena svarīga "izaicinājums" īpašība ir tā, ka tā nav bērnu Bībele ar adaptētiem tekstiem - mērķis ir sastapt tos vārdus, kuri tiešām Bībelē ir rakstīti. Lai gan bērnu Bībelēm ir sava vieta grāmatplauktā un tās var būt visai noderīgas, dažreiz mēs gribam bērniem "iebarot" kaut kādu vienkaršoto un izskaistināto versiju. Vai tas ir tālredzīgi? Vai Bībeles stāstli līdz ar to nepārvēršas par pasaciņu? Tiem, kas sāks lasīt "Bībeles lielo izaicinājumu" arī pati Bībele būs jatur pa rokai.

Protams, nevar aizmirst par to, ka bērnam un, kaut mazākā mērā, arī pieaugušajam, kurš nekautrējas to atzīt, ir svarīga emocionāla stāsta uztvere. Mēs atceramies to, kas mūs pārsteidza, uzrunāja, sajūsmināja vai nobiedēja un atstāja neizpratnē. Mums noder prakstiskas lietas, nodarbības, kuras atgādina par dzirdēto un lasīto. Tāpēc "lielā izaicinājuma" posmi ietver darbošanos un arī aicinājumu sasaistīt lasīto ar ikdienas dzīves notikumiem un novērojumiem.

Grāmatā no visām 100 Rakstu vietām ir izvērstāk apskatītas 20, pārējie parādās ilustrācijās un ir paskaidrots, kur tos var atrast Bībelē. Šie "izpalikušie" stāsti ir tik pat svarīgi, bez tiem vienkāri nevar saprast kas notika un kāpēc!


"Bībeles lielais izaicinājums" nav īsti mācību grāmata, tas ir palīgs. BDL darbinieku un brīvprātīgo priekšā stāv interesants uzdevums - saprast, kā lietot šo rīku, lai kopā ar bērniem izdzīvotu Bībeles stāstus. Galvenais ir vēlēšanās būt kopā - pieaugušajiem ar bērniem. Vēlēšanās dzirdēt un jautāt kopā, lasīt un runāt radoši. Izaicinājums ir tiešām liels, jo pat lasot katru dienu paies daži mēneši, līdz ceļojums būs galā. Brīnišķīgi, ka beigās tos bērnus un pieaugušos, kas patiešām iesaistījās Dieva un cilvēka stāstā, noteikti gaida jauna ceļojuma sākums jo pie Rakstu vārdiem var atgriezties vēl un vēl.

  • mīkstie vāki, spirāle
  • 20 x 26 cm
  • 128 lpp.
  • 345 g
  • Latvija
  • Bībeles draugu līga
  • 2013
  • 9789984498713
Mājas lapa izstrādāta Graftik