Nedēļas lozungs

Ticības dārgumi

Pirkt 11.90 EUR

„Katoļu Baznīcas Vēstnesis” komanda sadarbībā ar Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta Katehēzes metodisko centru, tuvojoties Kristus augšāmcelšanās svētkiem, ir sagatavojusi atmiņas spēli „Ticības dārgumi”. Spēle ir paredzēta ne tikai bērniem, kas apgūst ticības patiesības, bet arī viņu vecākiem, jauniešiem un visiem citiem zinātkāriem cilvēkiem.

Stāstot par spēles rašanās ideju, laikraksta redaktore Ingrīda Lisenkova norāda, ka spēle tapusi divu gadu laikā, un šī ir pirmā redakcijas sagatavotā spēle. Viņa arī paskaidro: “Domājot par to, kā bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem nodot ticību mūsdienu valodā, radās ideja, ka tam varētu kalpot arī spēle. Tā ir lieliska iespēja draudzēties, veidot attiecības ar citiem cilvēkiem un iepazīt sevi dažādās situācijās. Bet ja spēlei ir kristīgs saturs, tad tā ir iespēja sarunās un pārdomās integrēt ticības perspektīvu. Ceram, ka nākotnē radīsies idejas un būs iespēja izveidot arī citas kristīga satura spēles.”

Spēles komplektā ir 36 vienādu kartīšu pāri, kopskaitā 72 kartītes. Uz tām ir attēloti notikumi no Kristus dzīves un pestīšanas vēstures, simboli un tēli ar kristīgu nozīmi, kā arī nozīmīgi Baznīcas dzīves aspekti. Atmiņas spēle balstās uz principu, ka ir jāiegaumē kartītes atrašanās vieta un savā gājienā jāatver pēc iespējas vairāk vienādo kartīšu pāru.

Lai spēlētāji ne tikai meklētu vienādos kartīšu pārus, bet arī atklātu ko jaunu, komplektā ir 20 lapaspušu krāsaina brošūra, kurā apkopoti apraksti par kartītēs redzamo. Tos bērniem saistošā un arī pieaugušajiem izzinošā valodā sagatavojusi teoloģijas doktore Terēze Druka. Piemēram, par labības vārpām viņa raksta: „Kad labības vārpas ir tukšas, ir gaidāms bads. Taču, kad pļāvējs satver graudu pilnus stiebrus, viņa sirds priecājas, jo būs maize. Vecā Derība māca, ka no pļaujas lauka nedrīkst savākt nokritušos stiebrus, jo tie kalpos par pārtiku grūtdieņiem, kuriem dažādu iemeslu dēļ pietrūkst iztikas. Dalīties ar maizi nozīmē dalīties ar dzīvību. Jēzus pats sevi un savu sludināto vārdu salīdzina ar graudu, kuram jānomirst, lai no tā izaugtu skaistas, dzīvību dodošas vārpas.”

  • 18 x 23 cm
  • 600 g
  • Latvija
  • Katoļu Baznīcas Vestnesis
  • 2016
Mājas lapa izstrādāta Graftik